„Smrt je ten poslední velký deadline, který nás nutí, abychom alespoň něco udělali.“

-- Jiří Pavlovský

Tým

Hanka

Proč dělám kurz o smrti?

Protože téma smrti je pro mě silné a všudypřítomné. Protože smrt dává životu smysl. Protože věřím, že zpracování tohoto tématu může každého posunout a obohatit.

Co bych si dala jako epitaf na svůj náhrobek?

Zde leží ta, co uměla vyrazit dech…


Více o Hance >>

Mirka

Proč dělám kurz o smrti?

Jako malá jsem se smrti bála. Jednou jsem se dědečka zeptala: „Dědo, co bude po smrti? Myslíš, že existuje nebe?" Dědeček řekl: „Myslím, že nebe neexistuje a zbyde z nás jen prach." Dost mě to tenkrát vyděsilo. "Nevím, co nás čeká, ale proč neudělat kurz o smrti dřív, než ze mě bude prach či přejdu po kládě na druhý břeh nebo se inkarnuju do podoby švába.

Co bych si dala jako epitaf na svůj náhrobek?

Komu přátelé dávají na dort nesfouknutelné svíčky, může mít mnoho bláhových přání ale musí hlídat, aby nevyhořel.


Více o Mirce >>

Mirek

Proč dělám kurz o smrti

Protože se o smrti nemluví. Lidé raději předstírají, že smrt neexistuje a že všichni kolem nich jsou nesmrtelní, než aby o smrti mluvili. A to bych chtěl (alespoň na kurzu) změnit.

Co bych si dal jako epitaf na svůj náhrobek?

Nerušit, spím!


Více o Mirkovi >>

Suky

Proč dělám kurz o smrti?

Jsem přesvědčen, že v každém člověku se skrývá obrovský potenciál. Zároveň však vím že čas, který máme k dispozici, je omezený. Kolik nám ho zbývá, to nikdo z nás nemůže říct. Já toho o smrti moc nevím a upřímně, moc na ni ani nemyslím. Na co však myslím je, abych svůj čas využil nejlépe jak dovedu. Témata jako osobní odkaz, životní vize, smysl, hledání smyslu, užitečnost a inspirace jsou přesnou odpovědí na otázku, proč tento kurz dělám.

Co bych si dal jako epitaf na svůj náhrobek?

Kdo chce zapalovat, musí sám hořet!


Více o Sukym >>

RIPák pořádá Život trochu jinak, z. s..